Vyberte stránku

Ráda bych se vám zde na pár řádcích představila – od mého dospívajícího života, přes mé zkušenosti, studia, praxi až k mé profesi

Jmenuji se Lucie Paulusová, je mi 25 let a bydlím v Pardubicích. Zde mám i svou poradnu, ve které se osobně scházím se všemi svými klienty, kteří se rozhodli na sobě pracovat – změnit svůj životní styl a zlepšit zdraví.

Moje cesta ke koučinku a nutričnímu poradenství

O zdravý životní styl jsem se začala zajímat především díky své mamince, která mě odmalička vedla k SEBEpoznávání, k józe, přírodě, zdravému jídlu, sportu, cestování, k překonávání strachu a k dalším skvělým vlastnostem.

Od mala jsem chodila na sportovní plavání a atletiku, dále pak na sportovku na ZŠ, kde jsem se závodně věnovala dlouhým tratím a skoku o tyči. Od malička jsem byla soutěživá a milovala pocit výhry. Ale věděla jsem, že nic není zadarmo.

Na základní škole jsem měla tréninky až 12 hodin týdně a teprve se studiem na střední škole – OA Chrudim – bylo pohybu méně a méně. Avšak ve druhém ročníku jsem se začala věnovat domácímu cvičení typu HIIT a tabata a chodila jsem na různé skupinové lekce (Bosu, Cross fit), běhala jsem, plavala a jezdila na kole. 

S tím začalo i více poznávání stravy a jejího vlivu na pohyb a postavu. Vzhledem ke svému aktivnímu životu jsem s nadváhou nebo obezitou nikdy problém neměla, ale je pravda, že na základní škole s námi nikdo výživu neřešil, ačkoliv jsme měli obrovský fyzický výdej. Bylo pro mě normální sníst na posezení 3 rohlíky se šunkovou pěnou. Doma jsme také nejedli každý den ukázkově.

Už od malička nás mamka učila:

Jíst zeleninu skoro ke každému jídlu

Nejíst sladkosti před jídlem

Chovat se slušně u jídla

Nešrádat jídlem!

Důležitý milník v mém pohledu na zdravou výživu

 

V 19 letech jsem praktikovala svůj první výživový kurz „Základní výživové postupy ve fitness” v Brně a tím odstartovalo moje vzdělávání v této oblasti. Od té doby jsem testovala, pozorovala a vnímala své tělo, jak se mění a jak na kterou stravu reaguje.

Nikdy jsem nebyla zastánce jednoho výživového směru, ale spíš jsem si na sobě testovala, jak mě může různá strava ovlivnit.

Dalším “testerem” byla moje mamka, která v té době měla nadváhu a v oblasti břicha nepříjemný tuk, který ji bránil v tom, co ráda dělala – sport, pohyb, aktivní styl života. Měla naučené nějaké své návyky, které bylo potřeba změnit. A tak jsem jí propočítala svůj první jídelníček. Sepsala jsem jí, co má a nemá jíst a zvýšila příjem tuků.

Oficiální výživové doporučení dle WHO mi už tehdy nešlo do hlavy, řídila jsem se vlastním rozumem

Podle oficiálních doporučení by měl jídelníček zahrnovat pokrmy ve složení 50-60 % SACHARIDY, 15-20 % BÍLKOVINY, 20-30 % TUKY.

Když jsem dle tohoto měřítka chtěla jídelníček propočítat, člověk by musel sníst obrovské porce příloh a nebo, jak nás později učili na škole: „Když nevychází sacharidy, dejte tam cukr.” A “musela” jsem v jídelníčku do čaje zbytečně přidávat 20 g cukru, jen aby mi vyšly hodnoty dle těchto tabulek.

 

Mamka zhubla krásných 8 kg a z konfekční velikosti 42 se dostala na 38

Omládla o 10 let, zmenšilo se jí břicho a zlepšily se jí VÝSLEDKY ŠTÍTNÉ ŽLÁZY, se kterou se v té době léčila. Díky tomu si mohla snížit léky.

Po střední škole jsem pokračovala studiem na VŠ v Pardubicích, obor Anglický jazyk – specializace v pedagogice. Ve druhém ročníku jsem odjela na Erasmus do Slovinska a tím udělala doposud své NEJLEPŠÍ ROZHODNUTÍ V ŽIVOTĚ. 

Nejen, že jsem si tam užila skvělý půlrok, naučila se mluvit lépe anglicky a poznala novou zemi, jejich kulturu a pozitivní myšlení. Ale hlavně jsem si přišla na to, co chci v životě dělat. Další můj cíl byl: DOSTAT SE NA “NUTRIČNÍHO TERAPEUTA”

„Věř, běž a dokážeš!“

Když jsem se vrátila z Erasmu, čekaly mě přijímačky, na které jsem se poslední měsíc na Erasmu každý den učila. Biologii a chemii jsem totiž měla jen na základní škole. Přijímačky dopadly na výbornou a já se od září těšila na novou školu do Ostravy, kterou jsem se rozhodla studovat kombinovaně. Každý víkend po dobu 3 let jsem jezdila na VOŠ Zdravotnickou do Ostravy a i když se mi kolikrát nechtělo, ani jedné cesty jsem nakonec nelitovala!

Shodou náhod jsem získala svoji vysněnou práci ve fitku v Pardubicích (Contours fitness pro ženy), což byl pro mě skvělý odrazový můstek. Od malička jsem často předcvičovala před zrcadlem, hrála si na cvičitelku a přála si jednou vést své skupinové lekce. To se mi po 15 letech splnilo, když jsem v Contours dělala nejen osobní trenérku, ale také jsem vedla lekce HIIT, Pilates, Ploché břicho atd. 

Abych mohla být trenérkou, udělala jsem si také kurz Trenéra, který jsem praktikovala pod institucí Fit-Praha.

Na Contours mám skvělé vzpomínky. Setkala jsem se zde se spoustou žen, spokojených i nespokojených, obézních i hubených a “mořila” jsem je pořádnýma tréninkama 🙂

Avšak časem jsem poznala, že pouze cvičení opravdu nestačí a sem tam jsem někomu ve fitku poradila s jídlem. Postupně se to začalo rozkřikovat a ptalo se mě čím dál víc lidí “jak zhubnout”, “proč to nejde jen cvičením”. Také moje mamka byla (jak ji doteď RÁDA říkám) “chodící reklama” a každý se jí ptal, kde takhle zhubla. To ke mně přivedlo mé první skutečné klienty. A stále přivádí!

„Kde je vůle, je i cesta.”

V té době jsem všechny jídelníčky ještě počítala ručně, zapisovala do kalorických tabulek a následně přepisovala do své vytvořené excelovské tabulky. Jeden jídelníček mi zabral cca 3 týdny počítání, sepisování receptů a vyvážení jídelníčku k dokonalosti. To vše po večerech po práci. 

Za rok jsem měla asi 20 klientů a většině se podařilo zredukovat svoji váhu, což mě moc těšilo. Postupem času klientů přibývalo a přibývalo, já se dále vzdělávala v této oblasti a také začala pořádat své první přednášky. V této době vznikl také název celého konceptu “S láskou dělané”.

Všechny tyto zkušenosti mě posouvaly dál díky lidem, kteří mi důvěřovali a odvážili se se mnou spolupracovat. Po 3 letech v Contours jsem se rozhodla, že se postavím na vlastní nohy a OTEVŘU SI VLASTNÍ PORADNU 🙂

„Co si dnes myslíš, tím zítra budeš.” Buddha

A tak tedy od ledna 2018 jsem na volné noze, živnostník, podnikatel. Klientů za rok už není 20, ale 200 a já si hrozně moc užívám každodenní práci s lidmi. Naplňuje mě, když mohu pomáhat a když vidím, jaké výsledky (nejen) strava má. Nikdy by mě v minulosti nenapadlo, co vše se dá stravou řešit a že jednou nebudu řešit pouze hubnutí a pouze jídlem. Že zdravý životní styl je otázkou celkového, komplexního rozvoje a pohledu na zdraví

Díky tomu jsem se rozhodla také pro své (zatím) poslední studium na Škole celostní medicíny v Praze – obor Psychosomatika.

Během 2 let podnikání jsem poznala spoustu skvělých lidí, jsem členkou Podnikavých žen Pardubického kraje, přednáším a spolupracuji s různými institucemi (Bonn Power gym, Férová Palačinkárna, Dámské fitness Chrudim, P-Pink…), organizujeme zdravé víkendy Zpět ke kořenům, kde předáváme naše zkušenosti, vaříme skvělá a chutná jídla a učíme lidi zdravým návykům v každodenním životě.

Vyměřeným časem, zkušenostmi a především vámi, klienty jsem se dopracovala k tomu, že “sama na vás nestačím” a proto mám od května 2019 v poradně svoji novou kolegyni – Ivu Karlovskou. S Ivčou konzultujeme především zdravotní stav, doplňky výživy, bylinky, léky, psychiku a psychosomatiku. Už dávno to v naší poradně není pouze o JÍDLE, ale jsme tu pro vás řešit celkový životní styl a vaše zdraví. Často to stravou začíná, ale později se dostaneme úplně do jiných sfér. 

Vždy jsem nerada něco hlásala obecně, proto ke každému přistupujeme s odborným a hlavně INDIVIDUÁLNÍM poradenstvím na míru! Každého klienta bereme jako unikátní bytost – se všemi jeho zkušenostmi, které ho přivedly až k nám do poradny. Jedině tak nám naše cesta dává smysl. A věříme, že bude i vám 🙂

Děkuji za Vaši přízeň.

S láskou, Luci

   

Vzdělání a certifikáty

 • 10/2019 Funkční výživa – Institut funkční medicíny a výživy, Praha
 • 2018-2019 Psychosomatika – Škola celostní medicíny Kamaté, Praha
 • 2015-2018 VOŠ zdravotnická Ostrava, nutriční terapeut
 • 5/2018 Food News 2018 – Konference Praha
 • 4/2018 Současné trendy ve speciální výživě – VUPP Praha
 • 2/2017 Funkční trénink – Trenérská škola Olympia, Praha
 • 5/2016 Food21 – Konference Praha
 • 02-02/2015 University of Primorska – studijní stáž v zahraničí
 • 2/2015 Výživa a suplementace ve fitness, Ronnie Praha
 • 2/2015 Specifika fitness tréninku žen, Ronnie Praha
 • 11/2014 Základní výživové postupy ve fitness

Změňte svoje zdraví a životní styl

Konzultace podle domluvy
PO-ČT  8:00 – 17:00

PÁ  8:00 – 13:00

Zavolejte kdykoliv
+ 420 773 945 429
Osobní konzultace
Náměstí Čs. legií 500

Pardubice